مسیر زیبای پیست دوچرخه سواری پارک جنگلی چیتگر در منطقه 22

19 اردیبهشت 1400
2 دیدگاه ها
پارک جنگلی چیتگر زیباترین تفرج گاه تهران

پارک جنگلی چیتگر در قسمت غرب تهران بزرگ،در ضلع شمال غربی منطقه 22 قرار دارد.وسعت و پهناوری پارک به گونه ای است.که بخشی از آن از کنار گذر اتوبان تهران-کرج نیز قابل مشاهده می باشد.

چیتگر با پوشش فضای سبز بسیار خوب،از انواع گونه های درختان زیباعلاوه بر زیبایی، در تلطیف آب و هوای این قسمت از منطقه تهران نیز تاثیر به سزایی دارد.پارک چیتگر با وسعت مساحت بیش از 800 هکتار که در امتداد محدوده غرب به شرق منطقه 22 قرار دارد.

با فضای زیبای جنگلی و پوشیده شده از انواع گونه های درختان از قبیل نارون،سرو،کاج سوزنی،چنار،اقاقیا،توت که در آن وجود دارند.

همچنین بافت جنگلی چیتگر با داشتن پستی و بلندی هایی، که به صورت تپه هایی به شکل طبیعی در هر کجای این پارک به چشم می خورد.در چشم نوازی و زیبایی این پارک تاثیربسیاری دارد.

می توان این پارک زیبا را جز منابع طبیعی کشور دانست.چرا که علاوه برپوشش انواع گونه های درختان، زیستگاه بسیاری از گونه های جانوری از قبیل روباه،سگ،سنجاب،خرگوش نیز می باشد.

چیتگر با توجه به وسعت خوب مساحتی که دارد. زمینه پیدایش مکان های تفریحی و گردشگری بسیاری نیز گشته است.

امکانات رفاهی و خدماتی پارک جنگلی چیتگر:

  • پیست دوچرخه سواری

  • جاده آسفالته مخصوص ماشین رو

  • پیست پیاده روی

  • باشگاه پینت بال

  • بوستان بانوان ریحانه

  • باشگاه سوارکاری

  • کافه و رستوران

  • پارک بازی کودکان

  • باغ وحش حیوانات

پیست دوچرخه سواری پارک چیتگر:

پیست دوچرخه سواری چیتگر به دو مسیر کوتاه و بلند تقسیم شده است.مسیر کوتاه در حدود 2کیلومتر به صورت مسیر میانبر می باشد.که حدودا در طول زمان ربع ساعت پیموده می شود.

مسیر دوم که طولانی تر می باشد.در حدود بیش از 4 کیلومتر می باشد.که تقریبا در طی مسیر یک دور کامل به  بخشی ازدور تا دور پارک زده میشود.تمام مسیر دوچرخه سواری آسفالته و خط کشی شده می باشد. دارای امکانات خوب نصب تابلو هایی در طی مسیرکه میزان مسیر پیموده شده و راهنمای مسیر باقی مانده را نشان می دهد،.

در مسیر طولانی تر پیست دوچرخه به مسیری می رسیم،که طی مسیر پستی و بلندی هایی به صورت تپه هایی طبیعی وجود دارند،پیموده می شود.که در ارتفاعات بالاتر چشم اندازی از منطقه22 را مشرف می باشد. که می توان در دوردست بخشی از دریاچه چیتگر و و حتی بخشی از مرکز خرید بام لند.در بخشی دیگر خانه های بلوار کوهک که در نزدیکی چیتگر قرار دارند را مشاهده کنیم.

پیست دوچرخه سواری پارک چیتگر

در طول مسیر دوچرخه سواری وجود آلاچیق و نیمکت های فراوان، دکه های اغذیه فروشی جهت رفاه حال دوچرخه سواران تعبیه شده است.چیتگر دارای ورودی های زیادی است .که مهمترین و اصلی ترین خروجی پارک از قسمت اتوبان تهران-کرج می باشد.

ورودی دیگر از قسمت آزادشهر و ورودی دیگر هم از قسمت بلوار کوهک می باشد.همچنین در تمام فضای داخلی پارک وجود مسیرهای آسفالته و خیابانی جهت عبور و مرور ماشین و وسایل نقلیه نیز می باشد.که این امکان را به گردشگران می دهد. به هر کجای پارک برای اتراق و گردش با ماشین بروند.و از تمام قسمت های زیبای پارک دیدن کنند. همچنین در فاصله های کم از یکدیگر ،وجود آلاچیق و سکوهای بتنی برای نشستن و تعبیه باربیکیو های فلزی جهت روشن نمودن آتش از جمله امکانات خوب دیگر این پارک می باشد.

 تمام طول مسیر با نصب تابلوهایی که مسیر و خیابان ها و ورودی و خروجی پارک را نشان می دهند.به رانندگان این امکان را می دهند که مسیر خود را به راحتی بیابند.

امکانات رفاهی در پارک چیتگر

باشگاه سوارکاری پارک جنگلی چیتگر:

در محدوده پارک تعداد زیادی باشگاه سوارکاری وجود دارند. اما مهمترین و بزرگترین آن ها باشگاه بام می باشد. که در ضلع غربی قرار گرفته.تمام علاقه مندان به ورزش مهیج سوارکاری؛ و یا حتی کسانی که علاقه به نگهداری این حیوان نجیب دارند .می توانند اسب خود را در این باشگاه نگهداری کنند.

باشگاه پینت بال چیتگر:

پینت بال چیتگر در فضای استاندارد و سرپوشیده و سرسبز برای علاقه مندان به این ورزش مهیج ساخته شده است. امکان دسترسی و استفاده برای عموم مردم از این باشگاه امکان پذیر می باشد.

آدرس باشگاه پینت بال: ضلع شرقی پارک.جنب ایستگاه پمپ بنزین چیتگر.

تلفن تماس:44908707

باشگاه پینت بال پارک چیتگر

بوستان بانوان( ریحانه)در پارک چیتگر:

این بوستان مخصوص بانوان می باشد و ورود آقایان به این مکان ممنوع است.این پارک زیبا در وسعتی به بزرگی در حدود 20 هکتار می باشد.در این بخش سرسبز و زیبای بوستان امکانات خوبی از جمله: پارک بازی کودک مجهز به وسایل بازی تاب،سرسره و … می باشد.

همچنین پیست دوچرخه به مسافت حدودا دو کیلومتر با داشتن ایستگاه کرایه دوچرخه در این بوستان و کافه و رستوران می باشد.فضای دورتادور بوستان محصور شده با دیوار بلند این امکان را به بانوان می دهد. از هر کجای پارک بدون پوشش بتوانند استفاده کنند.

ساعت کاری بوستان ریحانه: از 9 صبح تا 8 شب می باشد.

شماره تلفن:96022506

آدرس:ورودی شماره یک.به سمت خیابان سرو.پارک بانوان ریحانه.

پارک بانوان پارک جنگلی چیتگر

کافه و رستوران های پارک جنگلی چیتگر:

کافه و رستوران های زیادی در چیتگر وجود دارند. که با فضایی زیبا و سرسبز و دلنشین به فعالیت می پردازند.از جمله آن ها رستوران مروارید.تشریفات.و باراد می باشد.رستوران مروارید از فضایی سنتی و فضای خوب قهوه خانه ای نیزبرخوردار می باشد.

شماره تلفن رستوران مروارید:44751269

شماره تلفن رستوران تشریفات: 44906011

علاوه بر این در تمام مسیرهای پارک چیتگر غرفه ها و دکه های زیاد اغذیه فروشی جهت رفاه حال گردشگران وجود دارد

کافه و رستوران های پارک جنگلی چیتگر

پارک بازی کودک با وسایل بازی

در ورودی های اصلی پارک وارد خیابان و بلوار اصلی که می شویم .تعداد زیادی پارک بازی کودک مجهز به تاب و سرسره و الاکلنگ با کف پوش مناسب، که در زمین های پارک تعبیه شده وجود دارند.

باغ وحش حیوانات چیتگر: 

در بخشی از پارک باغ وحش کوچکی از حیوانات وجود دارد .که در فضایی محصور شده، گونه هایی از حیوانات از جمله قوچ،میش و خرگوش نیز در آن ها وجود دارند.که در ضلع غربی قرار گرفته است.و علاقه مندان به حیوانات می توانند ؛از این بخش برای تفریح و دیدن این گونه های زیبای جانوران دیدن کنند.

امکانات گردشگری پارک چیتگر

مسیر پیاده روی چیتگر:

تمام مسیر های پیست دوچرخه سواری و ماشین رو به گونه ای تعبیه شده اند.برای پیاده روی و قدم زدن هم مناسب می باشند.و مزیت خوب این قسمت از چیتگر همجوار بودن خانه های مسکونی دو شهرک مهر وبهاران می باشد.شرایط خوب با فضایی زیبا را برای اهالی این شهرک ها فراهم آورده است.

پیام بگذارید