8نکته مهمی که در خرید خانه خوب باید بدانیم چیست؟؟؟

9 اسفند 1398
4 دیدگاه ها
8نکته مهمی که در خرید خانه خوب باید بدانیم چیست؟؟؟

8 نکته مهم و کلیدی درخرید خانه خوب در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم.در ادامه فهرست وار به معرفی و توضیح این نکات می پردازیم.خرید خانه خوب و داشتن یک خانه با ویژگی های خوب و مطلوب، برای ما ایرا نی ها از قدیم اهمیت زیادی داشته است.چرا که همه ما حداقل یک سوم تا نصف عمرمان را در خانه می گذرانیم .پس باید به چند آیتم و ویژگی مهم در خرید خانه توجه کنیم تا بتوانیم خریدی خوب و ایده آل داشته باشیم.املاک ایرانیان با کادری مجرب و مشاوران مسلط شمارا در خرید خانه خوب و مطمئن یاری می نمایند.با تماس با شماره تلفن املاک منطقه 22 می توانید به اطلاعات بیشتری در خرید خانه خوب دست پیدا کنید.

8نکته مهم در خرید خانه خوب:

 • محله
 • آرامش و خلوتی
 • دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی
 • امکانات رفاهی
 • نکات ایمنی ساختمان
 • پارکینگ
 • سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان
 • نورگیری
 • عایق بندی

محله

از نکات مهم و بسیار حائز اهمیت محله ،کوچه و خیابان خانه مورد نظر می باشد.بهتر است محله ای را برای زندگی انتخاب کنیم که آرام و به دور از شلوغی باشد.فاصله استاندارد خانه ها در آن رعایت شده باشد.همچنین عریض بودن کوچه و خیابان های فرعی نیز بسیار مهم هستند که باید به این مطلب نیز دقت شود.اهمیت این موضوع در پارک ماشین به خصوص پارک مهمان بسیار احساس می شود.فضای سبز و پوشش گیاهی از نکات مهم دیگرهستند که در زیبایی و مطبوع بودن هوای محله تاثیر گذار می باشند.

آرامش و خلوتی

محله هر چه آرامتر و خلوت تر باشد آسایش را برای ساکنان فراهم می آورد.بهتر است محلی را برای زندگی و خرید خانه انتخاب کنیم که جمعیت کم در آن ساکن باشند.برای نمونه منطقه 22 تهران دارای محله های دنج و آرام بسیاری می باشد.یکی از این  محله های آرام بلوار کوهک می باشد؛که دارای محله هایی دنج و خلوت با تعداد خانه های ویلایی و شخصی ساز بسیار شیک برای زندگی می باشند.اغلب ساکنان از آرامش، خلوتی و سکوتی  که در اختیار دارند به عنوان امکانات خوب یاد می کنند.

دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی

از جمله نکات مهم دیگر در خرید خانه دسترسی به امکانات حمل و نقل ساکنین می باشد.داشتن ایستگاه های اتوبوس و تاکسی رانی در هر محل از اهمیت زیادی برخوردار است. بسیاری از محله ها دسترسی به ایستگاه های مترو شهری دارند که از ویژگی های بسیار خوب آن محله به شمار می رود.این ویژگی آنقدر حائز اهمیت می باشد که حتی در قیمت خرید و فروش خانه ها و قیمت رهن و اجاره آن تاثیر گذار است.

امکانات رفاهی

وجود مراکز خرید بزرگ و فروشگاه های زنجیره ای در تامین نیازهای اولیه ساکنان بسیار مهم و ضروری می باشد.همچنین داشتن بوستان های سرسبز و مجهز به وسایل بازی کودکان،وجود مراکز تجاری و مغازه های کوچک از جمله نانوایی و سوپر مارکت ها و میادین میوه و تره بارو… .شعب بانک ها،فست فود و کافی شاپ ها از جمله مهمترین امکانات یک محله به شمار می روند.

نکات ایمنی ساختمان

در هر ساختمان تا حدودی نکات ایمنی رعایت می شود.اما اطلاع از سازه و استحکام ساختمان،مجهز بودن ساختمان به سیستم اطفاء حریق به خصوص در داخل ساختمان و محوطه پارکینگ.رعایت نکات ایمنی در ورودی و خروجی ساختمان و انتخاب نوع درب های مناسب.مجهز بودن ورودی و خروجی های ساختمان به دوربین های مدار بسته همگی از نکات مهم ایمنی در ساختمان ها می باشند.

پارکینگ

پارکینگ ها از قسمت های مهم ساختمان به حساب می آیند.ساختمان باید دارای پارکینگ مسقف باشد تا ماشین از گرما و سرما در امان بماند.وجود سیستم های اطفاء حریق و دوربین های مدار بسته از جمله نکات ایمنی خوب هر پارکینگ می باشد.داشتن ورودی عریض و ارتفاع سقف استاندارد و نیز شیب ورودی استاندارد پارکینگ از جمله نکان مهمی هستند که باید به آن ها دقت شود.

سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان

اغلب ساختمان ها به سیستم سرمایش و گرمایشی مرکزی مانند موتورخانه مجهز می باشند.بسیاری از ساختمان های جدید به سیستم مرکزی چیلر و فنکوئل مجهز می باشند؛ که از نوع بسیار خوب سرمایشی و گرمایشی به شمار می رود.بسیاری نیزبه سیستم پکیج خانگی مجهز هستند.

نورگیری

نورگیری ساختمان از نکات بسیار مهم هست که باید به آن بسیار دقت شود.چراکه در وهله ی اول در دلبازی و زیبایی خانه و ثانیا درصرفه جویی در مصرف بهینه انرژی تاثیر گذار می باشد.ساختمان هایی که در ضلع جنوبی قرار دارند از نورگیری بیشتری برخوردارند.از طرفی مدل ساختمان باید به گونه ای باشد که بیشتر قسمت پذیرایی نور گیر تر باشد تا اتاق خواب ها.

عایق بندی

عایق صوتی و حرارتی از دو عایق بندی مهم در هر ساختمان به شمار می رود.انتخاب و به کار بردن پنجره های دو جداره در ساختمان.به کار بردن عایق های صوتی مابین دیوار ها هم درانتقال کمتر صدا و هم در تعدیل حرارت گرما و سرما تاثیر گذار و مهم می باشد.

نکات مهم در سازه ساختمان:

ویژگی خرید خانه خوب
نمای بیرون ساختمان

به طور کلی سازه های ساختمانی به دو دسته بتونی و سازه فلزی تقسیم می شوند.از لحاظ کیفی داشتن سازه فلزی و بتونی مناسب ،تایید شده نظام مهندسی و شهرداری و رعایت ماده 19شهرسازی در رابطه با استفاده از عایقهای مناسب صوتی و حرارتی،در لایه های دیواره های ساختمان و پنجره های دو جداره یکی از آیتم های ضروری و لازم برای ساختمان ها و آپارتمان های ساخته شده در منطقه 22 می باشد .

که خوشبختانه شهرداری منطقه از این لحاظ و همچنین نظارت مهندسین ناظر نظارت دقیقی روی ساختن ساختمان ها،با این ویژگی ها و استانداردهای موجود و به روز سازه ساختمان ها دارند.از لحاظ معماری نیز آیتم های مهمی مثل نور لازم و کافی برای پذیرایی و آشپزخانه،قرار داشتن آشپزخانه در موقعیت مناسب و خوب به طوری که دسترسی کامل به پذیرایی و خواب ها ، حال خصوصی با فضای کامل و کافی ،استفاده از مصالح و متریال خوب و درجه یک، استاندارد،سیستم تهویه و گرمایشی و سرمایشی خوب و به روز و مستقل از بقیه واحد ها می تواند در انتخاب خرید یک آپارتمان خوب به شما کمک کند.

در ضمن داشتن ویو خوب نیز یکی از ویژگی های آپارتمان خوب است. بعد از مطالب ذکر شده می باشد که در درجه دوم اهمیت قرار دارد.امروزه با زندگی در آپارتمان ها،داشتن مشاعات خوب یکی از ویژگی های اکازیون و مطلوب زندگی خوب در آپارتمان ها می باشد.

ویژگی های یک آپارتمان اکازیون:

 • پارکینگ
 • انباری
 • لابی
 • سالن برگزاری مراسم
 • باشگاه
 • محوطه بازی
 • فضای سبز

مواردی که نام برده شد در بسیاری از برج های منطقه22 این موارد لحاظ شده است.

علاوه بر پارکینگ اختصاصی وجود پارکینگ مهمان از امکانات یک آپارتمان خوب می باشد.همچنین فضای بازی مناسب برای کودکان؛فضای سبز که اگر مجهز به امکانات خوب ورزشی و تفریحی نیز باشد،موارد کافی برای داشتن حس خوب از انتخاب خانه مناسب .داشتن حس شاداب در زندگی  کمک شایانی می کند.

در زندگی شهری مدرن و متمدن امروزی با مشکلات زیاد از قبیل فقر و دزدی و … مواجه هستیم.داشتن امنیت کافی و لازم برای زندگی ضروری است. مخصوصا برای محل سکونت که این آیتم در برج ها قلیل تر می باشد. خانه و آپارتمان های امروزی با داشتن امکاناتی از قبیل  دوربین های مداربسته و لابی من و نگهبان و سرایداری،امنیت به سزایی به این برج ها برای زندگی می دهند.

دسترسی خوب به مراکز خرید و ترمینال های مسافری،مترو،محله خوب و زیبا از جمله نکات مهم در خرید خانه می باشد.در سال های اخیر نمونه های زیادی ازخانه های زیبا با نماهای مدرن و معماری های مدرن، معماری های کلاسیک و نو ظهور در منطقه 22 به چشم می خورد.

همه این خانه ها از استانداردهای شهرسازی برخوردار بوده اند.نکات دیگر در خرید خانه طبقه و ارتفاع آپارتمان در برج ها است که کاملا سلیقه ای می باشد.ولی آنچه در آپارتمان نشینی و نظام مهندسی و استقبال مشریان تعریف شده است.هرچه آپارتمان در طبقه بالاتر باشد مرغوبتر و به اصطلاح گرانتر می باشد .این موضوع معلول دو علت عمده می باشد :

الف:در ساختار ساخت پی پیمانکاری آپارتمان در طبقه بالاتر با هزینه کمتری ساخته می شود و به اصطلاح ضریب می خورد.

ب:دلیل دوم داشتن ویو و نور بهتر می تواند دلیل دیگری برای گرانتر بودن آپارتمان در طبقه بالاتر باشد.

بیشتر برج ها در منطقه 22 با داشتن سایت پلان های مناسب و قرارگیری برج ها و نظارت شهرداری اکثر واحد ها دارای نور خوب و ویو می باشند. داشتن بالکن امتیاز دوم را به آپارتمان می دهد. هم از جهت استفاده از این مرحله بالاتر آپارتمان با داشتن تراس های بزرگ که به اصطلاح مشاعات خصوصی بیشتری دارند به پنت هاوس معروف شده اند. که اگر در نقشه و طبقه مناسبی از برج ها باشند رقیبی برای زندگی و لذت بردن ندارند.

4 دیدگاه ها

 1. حیدری
  |پاسخ

  سلام خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون خیلی راحت می تونستم سرچ کنم

  • املاک ایرانیان
   |پاسخ

   سلام و درود به شما خیلی ممنونیم از اینکه سایت مارو انتخاب و مطالعه نمودید.قطعا نظرات شما برای ما سازنده است.

 2. محمد مردانی
  |پاسخ

  سلام عرض شد گول خوردم یک آن ذوق کردم قیمتها رو دیدم فکر کردم به ریال???????????? ولی دمتون گرم خیلی حال کردم راحت سرچ می شد دسترسی آسون بودسایتتون عالی بود. دمت گرم داداش????????????????????

  • املاک ایرانیان
   |پاسخ

   سلام و عرض ادب ممنون که سایت ما رو بازدید کردید.

پیام بگذارید