شهرک چیتگر منطقه 22 بهترین منطقه چیتگر برای زندگی و سرمایه گذاری

7 خرداد 1400
1 دیدگاه
شهرک امام رضا چیتگر که به اسم شهرک چیتگر نیز معروف می باشد.یکی از بزرگترین پروژه های عمرانی و ساختمانی در منطقه 22 تهران می باشد.از نظر موقعیت مکانی در قسمت غربی دریاچه شهدای خلیج فارس قرار گرفته است.این پروژه دارای تعداد زیادی واحد مسکونی و آپارتمان می باشد،به طوری که حدود بیش از 2000واحد در بلوک های این پروژه وجود دارد.
در حال حاضر شهرک در پنج پهنه وسیع در حال ساخت و احداث می باشد.ولی سرعت ساخت سه پهنه a.b.cبیشتر از بقیه بوده و در حال اتمام هستند.این پروژه وابسته به شرکت عمران هادی می باشد.از نظر ساخت و استحکام خانه های این برج ها باید گفت تمام برج های این سه پهنه طبق رعایت اصول شهرسازی و اصول نکات مهندسی ساخته شده اند.همچنین معماری بی نظیر و منحصر به فرد این برج ها از ویژگی بارز آن ها بوده است.سه پهنه شهرک امام رضا به نام های زیر شهرت دارند.

سه پهنه در حال احداث شهرک چیتگر:

نقشه جغرافیایی سه پهنه شهرک امام رضا چیتگر
نقشه پهنه های شهرک چیتگر
 • پهنه a(بوستان)
 • پهنه b(سروستان)
 • پهنه c(نارنجستان)

پهنه a(بوستان):

پهنه aشهرک امام رضا چیتگر
نمای برج 30طبقه شهرک چیتگر
این پهنه دارای 21برج مجزا بوده،که با بافتی منظم و شکیل در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.علاوه بر امکانات بسیار خوبی که این برج ها در اختیار دارند.از فضای سبز بسیار خوبی در بین بلوک ها نیز برخوردارند.از جمله مهمترین برج های این پهنه برج ارکیده و برج پامچال نام دارد.

پهنه b(سروستان):

این پهنه دارای تعداد زیادی برج می باشد که تعداد  طبقات بالا در حدود 30 طبقه را دارند.از نظر معماری و ساخت شکل بی نظیر و منحصربه فردی دارند.شکل انحنایی که در گوشه های این برج های درحال ساخت وجود دارد.همین امر باعث خاص و منحصر به فرد بودن این برج ها شده است.از نظر لوکیشن نیزبرج هایی که در این پهنه قرار گرفته اند.از موقعیت بسیار خوبی برخوردارند.
چرا که در با قرار گرفتن در کنار گذر اتوبان خرازی به اشرافیت کامل به ویوی مناطق گردشگری و دیدنی منطقه می باشد .از جمله این مناظر دیدنی؛ پارک جنگلی چیتگر.باغ ملی گیاه شناسی.دریاچه شهدای خلیج فارس می باشد.
همچنین واحد های مسکونی این برج ها همگی اکازیون و لوکس بوده،از نورگیری بسیار خوب و ویوی خوبی نیز برخوردارند.به همین سبب قیمت آپارتمان مسکونی در برج های واقع در این پهنه بالاتر و گرانتر می باشد.

پهنه c(نارنجستان):

برج های پهنه cشهرک امام رضا چیتگر
نمای برج شهرک چیتگر
در این پهنه نیز تعداد زیادی برج با تعداد طبقات بالا در حدود 30تا 40 طبقه وجود دارد.ازنظر لوکیشن نیز این برج هایی که دراین قسمت از پروژه قرار گرفته اند،در مجاورت باغ ملی گیاه شناسی و تقریبا مشرف به آن هستند.
به سبب همین موقعیت و لوکیشن خوب این برج های از ویو و نورگیری بسیار خوبی برخوردارند.مرتفعترین برج های این پروژه در این پهنه قرارگرفته اند.که درد حدود 40 تا 45 طبقه را دارا می باشند.
معروفترین برج مرتفع این پهنه برج مرجان است. که دارای ظاهری بسیار زیبا و شکیل با معماری خاص نیز می باشد.متراژ واحد های مسکونی در این پروژه از متراژ کوچک 75 متری تا متراژ بزرگتر در حدود 400 متری موجود می باشد.
همان طور که گفته شد طراحی زیبا و منحصر به فرد واحد ها و برج های زیبای شهرک امام رضا باعث معروفیت و زبان زد شدن آن گشته به گونه ای که حتی از جاذبه های منطقه 22 نیز محسوب می شوند.سازه تمام برج ها و خانه های مسکونی از روش پیچ و مهره و فولاد است. که با رعایت تمام اصول و استانداردهای مهندسی با استحکام بسیار زیادی بنا شده اند.
به خاطر لوکیشن خوبی که این شهرک دارد از دسترسی های بسیار خوبی نیز بهره مند است.از جمله دسترسی به بزرگراه خرازی،اتوبان تهران-کرج،واتوبان شهید همت را می توان نام برد.
دسترسی خوب به مناطق دیدنی منطقه را هم می توان،دسترسی به ایران مال،پارک جنگلی چیتگر،دریاچه شهدای خلیج فارس،باغ ملی گیاه شناسی و شهر بازی بزرگ هزار و یک شهر را می توان نام برد.
قیمت آپارتمان  و واحد های مسکونی در برج های این پروژه بر حسب لوکیشن برج ها متفاوت می باشند. اما همگی به خاطر برخورداری از امکانات خوب و نوع معماری از قیمت بالایی برخوردار می باشند.برج های این پروژه از امکانات بسیار خوبی نیزدر داخل برج برخوردارند.

از جمله امکانات برج ها :

 • سالن اجتماعات
 • انباری
 • پارکینگ
 • لابی
 • لابی من 24 ساعته
 • سالن های ورزشی
 • نگهبانی با سیستم مانیتورینگ
 • مهد کودک
 • سیستم اطفاء حریق
 • دوربین مدار بسته 

پیام بگذارید