وسایل بازی شهربازی دریاچه چیتگر در منطقه ۲۲ تهران

۱۴۰۰-۰۱-۲۲
۶ دیدگاه ها
دریاچه مصنوعی چیتگر ایران

دریاچه چیتگریکی از بزرگترین و مهیج ترین مراکز تفریحی و سرگرمی در غرب تهران می باشد.شهربازی دریاچه با توجه به امکانات بسیار خوب از قبیل قیمت مناسب بلیط بازی،دکه های اغذیه فروشی،کافی شاپ و رستوران های بی شمار  که برای گردشگران فراهم آورده توجه بسیاری را در تمام ایام هفته به خصوص ایام تعطیل به خود جلب نموده است.

همان طور که می دانیم دریاچه چیتگر یکی از بزرگترین دریاچه های مصنوعی ایران است.که درمنطقه ۲۲ قراردارد.

منطقه۲۲ به خاطر وسعت مساحتی که دارد.از پراکندگی زیادی در نواحی مختلف خود برخوردار است.

علاوه بر زیبایی ها و جاذبه های فراوانی که دارد؛ از آب و هوای مطلوب خنک و ساحلی نیز بهره مند می باشد.وجود مراکز تجاری و تفرجگاه هایی که در کنار دریاچه به وجود آمده است.همگی از امکانات و امتیازات خوب دریاچه به شمار می روند.تمامی این امکانات از دلایل کافی برای گذراندن اوقات فراغت در این مکان زیبا می باشد.حتی مکانی دنج و راحت مناسب برای گذاشتن  قرارهای کاری نیز می باشد.

از دیگر ویژگی های خوب دریاچه چیتگر وجود امکاناتی از قبیل:پیست دوچرخه سواری،مسیر پیاده روی دورتادور دریاچه و امکانات تفریحی بی شمار دیگری است .همین امر باعث شده در تمام فصول سال تعداد زیادی گردشگر از نقاط مختلف شهر تهران؛ حتی خارج از تهران را به خود جذب کند.آنچه باید در مورد دریاچه چیتگر و امکاناتش را بدانیم در فهرستی به اختصار توضیح می دهیم.

دریاچه چیتگر در منطقه22 تهران
دریاچه چیتگر

معرفی بیشتر دریاچه:

 • دریاچه چیتگر کجاست؟
 • معرفی امکانات رفاهی
 • مسیر پیاده روی و پیست دوچرخه سواری
 • دسترسی آسان به ایستگاه مترو
 • خانه ها و برج های معروف اطراف دریاچه
 • مراکز خرید
 • کافه و رستوران ها
 • قایق سواری
 • شهربازی و خانه بازی
 • خدمات رفاهی و بهداشتی
 • سواحل شنی و سنگی

دریاچه چیتگر کجاست؟

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
دریاچه چیتگر

دریاچه چیتگردر شمال غرب تهران و ضلع شمالی پارک جنگلی چیتگر قرار گرفته است. کلنگ تاسیس دریاچه تقریبا به حدود سال های ۱۳۸۷ بر می گردد .البته لازم به ذکر است که طرح اولیه ساخت دریاچه به سال های خیلی قبل تر بر می گردد.دریاچه چیتگر با ویژگی خوب دسترسی راحت و آسان برای عموم مردم قابل استفاده می باشد.

فضای دلنشین دریاچه با آب و هوای مطلوب ؛همچنین امکانات بیشماری که در کنار آن به وجود آمده.تفرجگاهی زیبا و دلنشین در عین حال ارزان برای عموم مردم به شمار می رود.از این لحاظ بسیار مورد توجه و قرار گرفته است.به طوری که بسیاری از صاحبان مشاغل و سرمایه به فکر سرمایه گذاری در اطراف آن نموده اند.

به همین سبب تعداد زیادی واحد های تجاری بزرگ و کوچک با قیمت مناسب در اطراف آن وجود دارد.قیمت تجاری در اطراف دریاچه با توجه به متراژ و موقعیت قرارگیری آن دستخوش تغییر می باشد.چنانچه تمایل به دانستن قیمت واحد های تجاری در اطراف دریاچه هستید.می توانید با تماسی که با شماره تلفن املاک منطقه ۲۲ حاصل می فرمایید.به اطلاعات دقیق تر ازقیمت روز واحد های تجاری در اطراف دریاچه دست بیابید.

دسترسی های دریاچه چیتگراز بزرگ راههای شهید همت،اتوبان تهران کرج،حکیم،آزادگان و ورودی غربی چیتگر و مترو چیتگر امکان پذیر می باشد.البته مترو چیتگر ارزانترین و راحترین راه دسترسی محسوب می شود. علاوه بر مترو با خودرو شخصی و دوچرخه و دیگر وسایل نقلیه نیز می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

امکانات رفاهی دریاچه چیتگر:

امکانات رفاهی دریاچه در منطقه 22 تهران
پیست قایق رانی دریاچه چیتگر

در کنار دریاچه زمینی به مساحت بزرگی حدود ۱۲۰هکتاروجود دارد. امکانات رفاهی بیشماری در جهت رفاه حال گردشگران به وجود آمده است.

وسایل بازی موجود در شهربازی دریاچه چیتگر:

 •  زمین بازی
 • شهر بازی
 • کارتینگ
 • سرسره هیجان
 • سقوط آزاد
 • اسکیت هوایی
 • پیست پرش در آسمان
 • سافاری
 • پارک وحشت
 • چرخ و فلک
 • ماشین برقی
 • کش پرتاب هیجان
 • سیرک
 • زیپ لاین
 • خانه شن بازی

همه این امکانات و وسایل بازی طبق رعایت تمام استانداردهای جهانی و تکنولوژی روز بوده .دریاچه با تمام امکانات موجودش فضایی دلنشین برای گذراندن اوقات فراغت وداشتن ساعاتی خوش برای عموم را فراهم آورده است.

قیمت بلیط بازی در شهربازی دریاچه چیتگر

شهربازی دریاچه با توجه به تنوع وسایل بازی در مجموعه خود دارد از قیمت مناسبی نیز برخوردار می باشد.

قیمت بلیط های مجموعه با توجه به نوع بازی از نفری سی هزار تومان شروع می شود.قیمت بازی های مهیج مانند کش پرتابی از نفری شصت هزار تومان می باشد.

قیمت بازی های دیگر مانند پرتاب از سکو نیز نفری هفتاد هزار تومان است.

با توجه به نوع بازی از نفری سی هزار تومان تا نفری صد و بیست هزار تومان متغییر می باشد.

پیست دوچرخه سواری و مسیر پیاده روی دریاچه چیتگر:

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
پیست دوچرخه دریاچه چیتگر

بنا بر سلایق متنوع افراد با توجه به فضای وسیعی که دریاچه دارد. مسیرهایی خوب برای پیست دوچرخه سواری؛ همچنین مسیرهای خوب پیاده روی در دور تا دور دریاچه با رعایت اصول و قوانین لازم، جهت حفظ سلامت دوچرخه سواران و پیاده رو ها تعبیه نموده است.

مسیرهای پیاده روی و پیست به گونه ای است که در طول مسیر دور تا دور دریاچه پیموده می شود.از دیگر امکانات مسیر پیست وجود استراحت گاه هایی است، که به صورت آلاچیق تعبیه شده اند.از امکانات خوب دیگر پیست دوچرخه؛ ایستگاه های کرایه دوچرخه با قیمتی مناسب، در تمام طول مسیر برای شهروندان ایجاد شده را  می توان اشاره کرد.

دسترسی دریاچه چیتگر به ایستگاه مترو چیتگر:

ایستگاه مترو چیتگر در انتهای بلوار کوهک در روبروی کارخانه بهنوش قرار دارد. فاصله زمانی کمتر از ربع ساعت تا دریاچه چیتگر فاصله دارد که به سهولت و با هزینه کم می توان به راحتی به دریاچه دسترسی داشت. خصوصا برای کسانی که از مناطق دورتر تهران میخواهند به دریاچه بیایند، بهترین راه در کمترین زمان  دسترسی محسوب می شود.

خانه ها و برج های معروف اطراف دریاچه:

همان طور که قبلا گفته شد. یکی از جاذبه های دریاچه قرار گرفتن در بین تعداد بسیاری برج های بلند و زیبای منطقه ۲۲ می باشد .این موضوع به زیبایی آن افزوده است.

نکته جالب این است که بیشتر این برج ها در قسمت همکف واحد تجاری دارند. به مشاغل مختلف از قبیل کافه و فست فود مشغول می باشند. همین امریکی از امکانات خوب و قابل توجه بسیاری از گردشگران برای سهولت  تامین نیازمندی های خود به شمار می رود.

برج های اطراف دریاچه  که به ویو زیبا و دید ابدی آن معروف هستند. این برج ها از امکانات به روز و پیشرفته مجهز می باشند.قیمت واحد مسکونی در برج های اطراف دریاچه بیشتر از واحد های مسکونی دربرج هایی که دورتر از آن هستند می باشد.

برج های معروف اطراف دریاچه:

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
برج لکسون در کنار دریاچه چیتگر
 • برج های ۱۲فروردین
 • برج تریتوم
 • برج شش گانه پارلمان
 • ،برج برلیان
 • برج های فاز سه ایزدیار
 • برج لبخند
 • برج لگسون
 • برج کادوس
 • برج ونوس

همگی این برج ها علاوه بر داشتن امکانات خوب و پیشرفته .مجهز به  واحد های اکازیون و خوش نقشه با نور گیری خوب و اغلب با ویو خوب دریاچه و پارک جنگلی چیتگر برخوردار هستند .از همه مهمتر قیمت آپارتمانی وقیمت مسکونی بسیار خوب که از ویژگی برجسته این برج ها به شمار می رود.

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
برج های ایزد یار در اطراف دریاچه چیتگر

مراکز خرید دریاچه چیتگر:

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
راهرو زیرزمینی مرکز خرید بام لند دریاچه چیتگر

در اطراف دریاچه چیتگر مراکز خرید و واحد های تجاری بی شماری مشغول به فعالیت هستند.از جمله مهمترین و معروفترین آنها مرکز خرید بام لند می باشد. تعداد زیادی واحد تجاری را در خود جای داده است. علاوه بر مجاورت دریاچه، در قسمت زیرزمینی نیز تعداد بیشماری واحد تجاری نیز در خود دارد.که از سه ورودی a,b,cدسترسی به این راهروهای زیرزمینی امکان پذیر می باشد.

از طریق پله برقی که در ورودی آنها تعبیه شده نیز امکان دسترسی به این واحد های تجاری وجود دارد.این واحد های تجاری اغلب نمایندگی برند های معروف از جمله نایک ،آدیداس، ال سی وال کیکی ،ساوروسکی و…می باشند. همچنین علاوه بر این تعداد زیادی رستوران های زنجیره ای برندهای معروف ،کافه رستوران،کافی شاپ،نانوایی فانتزی و نان شیرینی به فعالیت می پردازند.این امکانات همگی از جمله نکات مهم جذب گردشگر درحومه دریاچه به شمار می رود.

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
فضای رستورانی در بام لند دریاچه چیتگر

امکانات قایق رانی دریاچه چیتگر:

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
پیست قایق رانی دریاچه چیتگر

دریاچه در سه ضلع خود سه ایستگاه قایقرانی در فضای محصور شده ؛با رعایت تمام اصول و قوانین لازم،با دارا بودن  تجهیزات لازم و کافی از قبیل قایق پدالی،جلیقه نجات،و …فضای و شرایط خوبی را برای گذراندن فراغت، سپری کردن اوقات خوشی برای گردشگران ایجاد نموده است. اگر به دنبال تفریح و گذراندن ساعاتی خوش و هیجان انگیز هستید .قایق سواری دریاچه گزینه خوبی می باشد.

سواحل سنگی و شنی دریاچه چیتگر:

دریاچه چیتگر در منطقه 22 تهران
ساحل شنی دریاچه چیتگر

از دیگر جاذبه های دریاچه ایجاد ساحل شنی و ساحل سنگی، با الهام گرفتن از سواحل دریا برای گذراندن ساعاتی خوش و به یاد ماندنی؛برای گردشگران و علاقه مندان به ساحل را فراهم آورده است. سواحل شن و ماسه دریاچه از جاذبه های منطقه به شمار می آید.به طوری که در تمام فصول سال تعداد زیادی گردشگر را به خود جذب می کند.

امکانات وجاذبه های بی نظیر دریاچه باعث شده غرب تهران به عنوان بزرگترین قطب گردشگری شناخته شود.همچنین وجود جاذبه ها باعث رونق بیشتر انواع  مشاغل نیز شده.

قیمت مسکن و خانه نیز با ارتباطی مستقیم با این مسئله در منطقه۲۲ دستخوش تغییرات زیادی بوده است.به گونه ای که می توان گفت تمام خانه های منطقه رشدی چشم گیر در سالهای اخیر را تجربه کرده است.

امکانات بهداشتی،رفاهی دریاچه چیتگر:

امکانات بهداشتی،رفاهی دریاچه چیتگر
کافی شاپ ،دریاچه چیتگر

از امکانات خوب دیگر  دریاچه این است .که در فاصله های کم از هم تعداد زیادی سرویس های بهداشتی تمیز و بزرگ ،با داشتن امکانات خوب ازقبیل  داشتن دستگاههای تهویه هوا،مایع ضد عفونی و شوینده و … . نمازخانه  و وضوخانه برای رفاه حال گردشگران فراهم آورده است.همچنین تعداد زیادی دکه های فروش مواد غذایی و روزنامه فروشی به وفور به چشم می خورد.

 

۶ دیدگاه ها

 1. […] تهران قرارگرفته است. مرکز خرید بام لند درست در مجاورت دریاچه چیتگر و در ضلع شرقی آن؛در محیطی کاملا آرام و دنج با تمام […]

 2. […] تفریحی_رفاهی می توان به این موارد اشاره کرد:از جمله دریاچه شهدای خلیج فارس؛پارک جنگلی چیتگر،مراکز خرید اطراف و مترو چیتگر را نام […]

 3. […] آدرس بیمارستان:تهران.منطقه ۲۲.بزرگراه شهید خرازی.جنب شهرک نمونه.قبل از دریاچه شهدای خیلج فارس. […]

پیام بگذارید